QR Kod

QR Kod; Pek çok kişi hızlıca yatırım yapmak ister. Yatırım yaparken bir yandan da güvenilir hizmet alınması çok önemlidir. Öncelikle bir cüzdan oluşturmak gerekiyor. Cüzdan oluşturulduğu zaman rahatlıkla ödeme sağlanabiliyor.

QR kod yöntemi en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Karttan öde seçeneği ile rahatlıkla ödeme yapılabileceği görülüyor. Bunun yanında kullanıcılar POS üzerinden okutma işleminin yapılması gerekiyor. Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşan bir yöntem.

QR Kod

Kare kod sistemi ile ödeme yapılabilmesi işlemlerin kolay bir şekilde ilerlemesine yardımcı oluyor. Pek çok kişi ödeme yap seçeneğine tıklayarak kolayca ödeme yapma hakkına sahip oluyor.

PIN bilgisi var ancak, PIN girmeniz gereken durumlar 30 TL ve üzerindeki ödemeleri kapsamaktadır. Daha altındaki ödemeler için PIN girişi yapmanıza gerek kalmaz. İnsanların hızlıca yatırım yapabilmesine yardımcı olan bir sistemdir.

Fiziksel bir karta ihtiyacınız yok. Sanal bir kart üzerinden ödeme yapılabiliyor. QR Kod yöntemi en sık kullanılan sanal cüzdanlardan biridir. Önce bu cüzdana yatırım yapılır, yapılan yatırım daha sonrasında harcanır.

  • QR Kod Nasıl Kullanılır?

İki farklı kullanım söz konusudur. 30 TL ve altındaki harcamalar için farklı, 30 TL üzerindeki harcamalar için farklı bir ödeme yapmanız gerekiyor. Öncelikle 30 TL ve altındaki harcamalarda insanlar direkt olarak kodu okutmalıdır.

İnternet bankacılığı da bu aşamada sizlere yardımcı oluyor. İnternet bankacılığı ekranlarındaki kod üzerinden yatırım sağlanabiliyor. Burada herhangi bir referans kodu girilmesine gerek kalmıyor.

30 TL üzerindeki yatırımlarda ise QR Kod yanında bir de referans kodu girilmesi gerekiyor. Bu durum tamamen güvenlik açısından alınan bir önlem olarak karşınıza çıkıyor.

  • QR Kod Limitleri Ve Süreleri

Pek çok kişi qrkod ile yatırım yaparak hızlıca işlem sağlıyor. Limitler de yatırımı etkileyen en önemli faktörlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Öncelikle burada 1 TL ve üzerinde işlem sağlanabiliyor. 30 TL altında sadece kod okuması yapılıyor.

30 TL üzerindeki yatırımlar için kod okuması ve PIN kodu gerekli olacaktır. Gün içinde 10 bin TL’ye kadar ödeme yapmanız söz konusu oluyor. Bu aşamada bekleme süresi de bir o kadar önemlidir.

Yatırım yaparken hiçbir şekilde vakit kaybı yaşamıyorsunuz. Çünkü burada bekleme süresi karşınıza çıkmıyor. Tek bir tık ile hızlı bir şekilde yatırım yapma şansına sahip oluyorsunuz.

  • QR Kod Artıları

İnsanlar kare kod ile yatırım yaparken kendilerini hem teknolojik hem de güvende hissedebiliyor. Çünkü bu yöntem en ideal seçeneklerden birini oluşturuyor.

Yatırım yaparken QR Kod sisteminden yararlanacaksanız pek çok artı da sizleri bekliyor. Oyun sitelerinde bol promosyon seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz. Aşağıdaki artılardan da her an yararlanmanız mümkündür.

  1. Kişisel bilgileriniz her bir yatırımda gizli kalıyor.
  2. Hiçbir kullanıcı limitler konusunda sorun yaşamıyor.
  3. Yöntem tamamen güvenilirdir, paranız hiçbir kişinin hesabına geçmez.

Yorum yapın